Про підроблені лічильники та пломби вже башато чули в газових компаніях. Крім того, наводять статистику: орієнтовно 1-5% – це обладнання, де було незаконне втручання, в тому числі після якого лічильники переставали враховувати спожитий газ.

«Ця проблема має кілька аспектів. Перше – це безпека. Коли проводять незаконні маніпуляції з лічильниками, то, відповідно, порушується герметичність приладів. Можливі витоки. Вони, до речі, в таких випадках найменше, що може статися», – говорить директор департаменту метрології та телеметрії компанії «Київгаз» Олег Іскімжі

Основна проблема – повна розгерметизація. Це означає, що газ буде заповнювати приміщення з такою швидкістю, з якою б заповнював шланга, яку відсоєдинили від плити. Такі прецеденти в Україні були – в Миколаївській, Дніпропетровській та інших областях.

Відповідальність споживача в подібних випадках така: за рік перераховується споживання газу по максимуму, який тільки можливий. Крім того, такі дії мають ознаки кримінально караного порушення. Наслідки таких дій, модифікацій фатальні для більшості споживачів.