З приходом весни і теплої сонячної погоди важливо зробити на присадибній ділянці ряд заходів. Від якості їх виконання залежить здоров’я і зовнішня привабливість саду на весь прийдешній сезон.

Перше, з чого починаються щорічні ландшафтні роботи навесні – це прибирання сміття, бурелому, торішнього листя, відходів птахів і тварин, що скупчилися за зиму.

Обрізка рослин

Щовесни потрібно проводити обов’язкову обрізку дерев і чагарників. Існує три типи цієї щорічної процедури.

Омолоджуюча обрізка

Санітарна обрізка

Формувальна обрізка

Боротьба зі шкідниками

Починати ці заходи треба якомога раніше з приходом тепла. Уважно огляньте всі гілки, особливо минулорічні згорнуті листя. У них можуть ховатися лялечки садових шкідників, які змогли благополучно перезимувати. Все листя слід скласти в одному місці і спалити. Якщо планується використовувати інсектициди, то обприскування препаратами потрібно провести після набрякання квіткових бруньок, але до того, як вони розпустяться. Якщо рослини вже зацвіли, то ці заходи слід виключити, так як обприскування призведе до загибелі комах-запилювачів.

Газон

Весна – час для омолодження газону. Потрудившись зараз, влітку вийде гарний зелений килим. Для початку газон слід ретельно прочесати, видаляючи з нього сухостій і накопичився за зиму сміття. Іноді після сходу снігу на газоні можна виявити неприємне явище – лисини. Їх необхідно обробити фунгіцидами, щоб вилікувати травостій від гнильних бактерій і цвілі. Після обробки слід засіяти порожні місця насінням тієї ж сумішшю трав, якій спочатку засівали вся галявина. Якщо суміш відрізняється за складом, острівці з новою травою будуть відрізнятися за кольором від решти покриття.

Мульчування

Навесні з рослин знімають все укриття, які захищали їх в зимовий період. Після цього мульчують пристовбурні лунки дерев, чагарників і місця посадки багаторічників. Для мульчування застосовують свіжий компост або родючий грунт, щоб рослини отримали необхідні для розвитку мікроелементи. Можна використовувати і інші матеріали, вписуючи їх у ландшафтний дизайн саду. Наприклад, деревна кора або камінь виглядають оригінально і в той же час несуть рослині користь. Мульчування допомагає в боротьбі з бур’янами, які через відсутність світла припиняють зростання або гинуть. У жарку пору це агротехнічний прийом створює зеленим насадженням додатковий захист від перегріву, скорочує випаровування вологи з ґрунту, зберігаючи оптимальну для росту рослин температуру.

Дренажна система

З настанням весни приходить не тільки тепло, а й виникає перезволоження грунту, яке неминуче після сходу снігу і льоду. Вода застоюється в грунті, в результаті чого загниває коренева система рослин, пригнічується їх зростання і розвиток. Вирішити проблему можна перевіреним способом, встановивши на ділянці систему дренажу. Причому, весняна пора – оптимальне для цього час. Установка дренажу вимагає знань і досвіду, тому краще довірити її нашим фахівцям.