Оператори ГРМ мають перейти на стимулююче тарифоутворення для оптимізації своїх витрат. Про це під час зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією сказав в.о. міністра Юрій Вітренко, повідомляє Українська енергетика.

«Ми хочемо, щоб оператори ГРМ перейшли на європейські правила, так званий «стимулюючий» тариф. Витрати мають розраховуватися на базі витрат так званого ефективного оператора, а не конкретного оператора. Це важливо, бо може бути конкретний оператор – наприклад, у місті Лубни Полтавської області – по-перше, дуже маленький, а по-друге, неефективний. У нього тариф був у 6 разів вищий, ніж в Києві. Це не дуже правильно. У Європі цю проблему давно вирішили через відповідні європейські норми і правила, нам цю проблему теж треба вирішити», – зазначив Вітренко.

За його словами, ефективність оператора визначатиме регулятор у сфері енергетики, оскільки оператори ГРМ належать до категорії природних монополій. Крім того, регулятор слідкуватиме, щоб тариф не був завеликий і споживачі не почали відмовлятися через це від послуг облгазів. Ми писали раніше, що Міністерство економічного розвитку очікує зростання ціни на газ для населення у 2021 році на 20%, у 2022 році – на 10%, а у 2023-2024 роках – на 5% щороку.